Komora chłodnicza oraz mroźnicza marki Cool Craft

W dzisiejszych czasach duży nacisk kładziony jest na to, aby chłodnictwo było ekologiczne i energooszczędne. Z rynku wycofywane są kolejne czynnik chłodnicze, których wysokie wskaźniki GWP mają znaczący wpływ na efekt cieplarniany. Czynniki, które nie są jeszcze w pełni wycofane z użytku podlegają kontroli Centralnego Rejestru Operatorów CRO. Wpływa to na wzrost kosztów eksploatacyjnych urządzeń pracujących na tego typu czynnikach.

Nasza Firma wychodząc naprzeciw coraz bardziej zaostrzającym się przepisom oraz ekonomicznemu podejściu naszych Klientów zaprojektowała i wprowadziła do sprzedaży komorę chłodniczą oraz komorę mroźniczą, która oprócz zastosowania w układzie chłodniczym ekologicznego czynnika, umożliwia odzysk ciepła odpadowego do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Czynnikiem chłodniczym zastosowanym w układzie komory testowej jest propan (R290). Jego potencjał tworzenia efektu cieplarnianego GWP wynosi zaledwie 3.  Możliwość zastosowania propanu ograniczona jest dozwoloną ilością napełnienia układów chłodniczych mieszczących się w budynkach. To ograniczenie nie dotyczy naszego układu dzięki zastosowaniu układu pośredniczącego. Cała instalacja zawierająca propan znajduje się na zewnątrz budynku, a do środka wpływa tylko zimny czynnik roboczy antifrogen.

Zastosowanie w układzie chłodniczym odzysku ciepła pozwala na wykorzystanie ciepła odpadowego, które wytwarzane jest podczas chłodzenia komory. Specjalnie skonstruowane wymienniki pozwalają nam podgrzać ciepłą wodę użytkową zamiast powietrza zewnętrznego. To nie jedyny plus. Przy zastosowaniu odzysku ciepła wzrasta efektywność  i spada zużycie energii elektrycznej urządzeń chłodniczych zwłaszcza w okresie letnim.

Komora naszej firmy posiada następujące rozwiązania:

  • Drzwi z wbudowanym panelem sterującym LCD. LCD jest to nowy ultra- płaski, designerski wyświetlacz współpracujący ze sterownikami LAE najnowszej generacji BD1-28 oraz BR1-28. Pozwala on na ustawienie do 6 cykli odszraniania za pomocą czasu rzeczywistego, zsynchronizowanie odszraniania pomiędzy różnymi sterownikami, opcjonalną kontrole drugiej sprężarki lub parownika, podłączenie do systemu monitoringu LAE TAB (również w systemie bezprzewodowym), doskonałą kontrole wentylatorów parownika. Posiada ulepszony system zarządzania energią ECO oraz możliwość ustawienia alarmów: temperatury, otwartych drzwi, wysokiej temp. skraplania itp.
  • Green Door. Drzwi wykonane z bardzo lekkiego materiału o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. Dzięki lekkiej konstrukcji drzwi można otwierać wahadłowo, a co więcej same się zamykają. Nie ma problemu z niedomkniętymi drzwiami i spowodowanymi tym stratami ciepła.
  • Czujnik odszraniania. Czujnik ten reaguje na grubość warstwy lodu na lamelach, kiedy warstwa lodu jest większa od wartości zadanej, rozpoczyna się proces odszraniania. W standardowych rozwiązaniach odszranianie ustawiane jest co określony czas. Jeśli odszranianie ustawione jest zbyt często to niepotrzebnie tracimy na nie energie (na przykład w nocy kiedy nie korzystamy z komór), a jeśli ustawione jest zbyt rzadko chłodnica może zalodzić się nadmiernie i zwykłe uruchomienie odszraniania nie będzie już wystarczające.
  • System interaktywny. Komora może się z nami porozumiewać. W zależności od ustawień komora może informować użytkowników, na przykład że drzwi nie zostały domknięte i należy je domknąć.
  • Kurtyna Cold Stop® jest to nowoczesny typ zasłon, stanową one wydajniejszą alternatywę dla kurtyn PCV. Mogą być stosowane samodzielnie albo jako dodatkowa bariera stosowana razem z drzwiami. Kurtyny Cold Stop® zapewniają optymalizację pracy i zmniejszenie poboru energii urządzenia chłodniczego.
  • Lampy z czujnikiem ruchu. Są one coraz częściej stosowane przede wszystkim ze względu na wygodę. Wychodząc z komory nie musimy pamiętać żeby wyłączyć światło, a będąc w środku nie trzeba się martwić, że ktoś nam je może wyłączyć.
  • Aluminiowe listwy narożne wewnętrzne.
  • Zapobiegają uszkodzeniu płyty warstwowej podczas przewożenia towarów przechowywanych w komorze.
  • Zbrojony wąż odpływu z PCV. Pozwala poprowadzić odpływ nawet w najbardziej niedostępnych miejscach, dzięki swej elastyczności i wytrzymałości. Jest on transparentny dzięki czemu bez problemu można wykryć zatory i zalodzenia.
  • System modułowych regałów, to idealne rozwiązanie do przechowywania produktów spożywczych i farmaceutycznych. Wytrzymała aluminiowa konstrukcja oraz masywne wkłady półek zapewnią stabilność o maksymalnym obciążeniu na półkę do 280 kg, dopasowane do wymiarów komory; szerokości: 300mm, 400mm, 500mm, 600mm; wysokości: 1800mm, 2100mm, 2400mm; w układach 3, 4 i 5 poziomowych.

Komora marki Coolcraft, którą opracowała firma LNS, pozwala Klientowi wybrać rozwiązania, które w największym stopniu będą spełniać jego potrzeby.

Inquiry

Niezwłocznie po wpłynięciu do nas zapytania zostanie przygotowana dla Państwa oferta wraz ze szczegółową wyceną.